
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.6924 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.8 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.2 mm |
| Max Thickness | 2.8 mm |
| Min Thickness | 2.2 mm |
Stock: 23159
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.29239 | $2.92390 |
| 25 | $0.28746 | $7.18650 |
| 50 | $0.28261 | $14.13050 |
| 100 | $0.27785 | $27.78500 |
| 300 | $0.26156 | $78.46800 |
| 500 | $0.24622 | $123.11000 |
| 1000 | $0.23681 | $236.81000 |
| 3000 | $0.22576 | $677.28000 |
| 5000 | $0.21522 | $1076.10000 |
| 10000 | $0.20518 | $2051.80000 |
